Nowe mieszkania na warszawskim Ursynowie. Dachowe skosy nie muszą być sztampą
Forma nowopowstającego bloku mieszkalnego przy ulicy Dzwonniczej w Warszawie przypomina japońskie origami albo cięty kryształ. Dzięki nieszablonowej bryle udało się nawiązać do sąsiednich skośnych dachów, a jednocześnie stworzyć nowoczesny i oryginalny projekt.


Pracownia KAPS ARCHITEKCI jest kojarzona z prostymi, lekko bawiącymi się geometrią budynkami. Taki też jest ich nowy projekt bloku, który powstaje na warszawskim Ursynowie przy ulicy Dzwonniczej.
Zaproponowali oni tutaj bryłę, o częściowo ściętym dachu, który nawiązuje do sąsiedniej zabudowy osiedla mieszkaniowego i kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego projektu wybitnego architekta Marka Budzyńskiego. Skosów w budynku jest jednak znacznie więcej - występują w przyziemiu i na narożach budynku. dzięki temu cała bryła wygląda bardziej dynamicznie i nie przytłacza. Wrażenie lekkości potęguje jasna elewacja z wertykalnie rozmieszczonych paneli oraz optyczne odcięcie i uniesienie budynku poprzez zastosowanie niemal całkowicie przeszklonych parterów.
Poza lokalami usługowymi na parterze, w budynku znajdą się także dwupoziomowy podziemny garaż z 44 miejscami postojowymi oraz 27 mieszkań od niewielkich 27-o metrowych kawalerek do 110-o metrowych apartamentów.
Komunikację pionową w budynku zapewnią cichobieżne windy. Mieszkania będą posiadały drewnianą stolarkę okienna oraz drzwi antywłamaniowe. Barierka balkonów zostanie wykonana z tafli ze szkła bezpiecznego. Budynek zostanie wyposażony także w wentylację mechaniczną, system kontroli dostępu oraz monitoring.
Inwestorem nowopowstającego bloku jest firma Novdom sp. z o.o.
Zobacz gdzie powstaje nowa inwestycja na warszawskim Ursynowie:
- Więcej o:
Ursynów: Architekci kontra Edward Gierek. Historia powstawania osiedla
Ekonomiczne bloki w Krakowie. Są skromne i ładne
Komunalne bloki z cegły dla warszawiaków
Wzorcowa termomodernizacja bloku w Poznaniu [ZDJĘCIA]
Rezydencja Horyzontalna pod Warszawą - dom, w którym przegląda się las. Budowa trwa
Najstarszy wiszący most żelazny w Europie jest w Ozimku. Był wzorem dla mostu Golden Gate w San Francisco
Elektrownia wiatrowa Józefa Antosa, czyli "gigantyczny wentylator" na środku pola. Budował ją 25 lat
Modernistyczne centrum Gdyni na liście UNESCO? Decyzję pozamy już w lipcu